serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
zawartosc-serwisu-5
„Sapere vedere”
Leonardo da Vinici

 

Społeczeństwo Informacyjne, społeczeństwo wiedzy, cyber społeczeństwo lub też społeczeństwo trzeciej fali to określenia opisujące rewolucyjne zjawiska związane z przeobrażaniem się gospodarek światowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Fundamentem Społeczeństwa Informacyjnego jest łatwy i niczym nieskrępowany dostęp do informacji. Niezwykle ważną rolę pełni w tym procesie sfera opieki zdrowotnej. Tak zwany biały sektor jest elementem gospodarki na barkach którego spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie obywateli. Stanowi tym samym źródło wiedzy o ich kondycji. Ochrona zdrowia ma wpływ na kształtowanie się prawodawstwa krajowego, jest pośrednim beneficjentem i dystrybutorem ogromnych środków finansowych. Jest wreszcie gałązka gospodarki z której skorzysta każdy obywatel. Tak ważna jest więc troska o to by ochrona zdrowia była czynnym konsumentem nowoczesnej technologii.

Treści serwisu koncentrują się  wokół nowoczesnego podejścia do zdrowia.   Narzędzia informatyczne, oraz polityka względem propacjentom jest pierwszym krokiem do budowania jednego z najważniejszych elementów Społeczeństwa Informacyjnego, jakim jest e-Zrodwie (e-Health).

Zapraszamy
Zespół Redakcyjny spoleczenstwoinformacyjne.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS