serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-5

09.12.2008
Antygrypowy telefon

Użytkownicy telefonów T- Mobile G1, już wkrótce będą mogli skorzystać z nowej funkcji telefonu przygotowanej przez Google.  Urządzenie będzie w stanie ostrzegać użytkowników, czy ktoś w okolicy nie rozsiewa przypadkiem wirusów grypy.

Telefon nie będzie jednak wyposażony w urządzenie do zaawansowanej analizy chemicznej wyziewów osób znajdujących się w jego okolicy, ale będzie on jedynie pobierał informacje ze stron producentów leków, którzy informacje o osobach chorujących na grypę będą otrzymywali z lokalnych aptek i przychodni. Dzięki temu użytkownik T – Mobile będzie mógł się dowiedzieć, że np. 10 proc. osób w najbliższej okolicy aktualnie choruje.

Niestety funkcja ta dostępna jest na razie jedynie w USA, ale Google zapewnia, że już wkrótce dostępna będzie międzynarodowa wyszukiwarka grypy. Telefon będzie podawał informacje o zagrożeniu według lokalizacji telefonu.  Międzynarodowa wersja ma funkcjonować dzięki milionom użytkowników Internetu, którzy wpisując hasła dotyczące chorób górnych dróg oddechowych do przeglądarki Google będą tym samym uzupełniali informacje o lokalnych źródłach infekcji.  

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS